مقالات

مطالب خواندنی و مفید در مقالات این شرکت

چگونه محصول سخت افزاری بسازیم؟

ششم آذر۳ نظر
0

اگر شما یک کارافرین هستید یا یک استارت آپ راه اندازی کرده اید و یا یک مخترع، سازنده و صاحب کسب و کار کوچک هستید این مقاله به شما در طراحی و ساخت محصولتان کمک میکند

خبر خوب اینست که نیازی نیست شما یک طراح و یا مهندس الکترونیک با تجربه باشید و با هر درجه از سطح فنی می توانید شروع کنید و تولید محصول در داخل کشور با توجه به قیمت قابل رقابت ارز و هزینه نیروی انسانی و انرژی توجیه پذیر است. و هزاران محصول قابل تولید وارداتی که دارای تقاضا از بازار است می توان مثال زد.

بیشتر بخوانید

چگونه میزان پیچیدگی طراحی و بودجه را برای توسعه محصولمان تعیین کنیم؟

هفتم مهر۳ نظر
0

زمینه سازی برای طراحی و ساخت محصول جدید به بازار بدون شک کاری دشوار است حتی برای ساده ترین محصول ممکن و توسعه و ساخت محصول با افزایش میزان پیچیدگی طراحی منجر به افزایش سرمایه اولیه و گرفتاری بیشتر در تولید محصول می گردد.

بیشتر بخوانید

قوانین طلایی طراحی مدارات الکترونیکی

سوم خرداد۴ نظر
0

شرکت آریان فناور رایمند با سالها تجربه در زمینه طراحی مدارات الکتریکی،الکترونیکی و مخابراتی همواره موارد ذیل را در طراحی ها در نظر میگیرد این موارد باعث میشود که نمونه تولید شده از نظر کارایی و اطمینان قابل اعتماد باشد.

بیشتر بخوانید

مهندسی برق گرایش مخابرات

سوم خرداد ۶ نظر
0

مهندسی برق گرایش مخابرات درباره ارسال و دریافت اطلاعات بین دو یا چند کاربر است و تمام سازوکار این زیر ساخت را مورد بحث قرار میدهد

در مخابرات طراحی بهینه فرستنده و گیرنده بر اساس میزان پهنای باند (نرخ داده بصورت صوت ،ویدیو، متن و داده) توان ارسالی و حساسیت گیرندگی (فاصله و محیط و نویز) با در نظر گرفتن موارد متعدد چون نوع مدولاسیون شکل کد کننده فرکانس کاری و ... صورت میگیرد. دامنه فرکانسی و خاصیت کار در فرکانسهای گوناگون به دلیل متفاوت بودن شکل طراحی و هزینه های تحمیلی اهمیت زیادی دارد متد طراحی و نرم افزارها در فرکانسهای RF و مایکروویو متفاوت است و بسته به کاربرد و بازه آنتنهای گوناگونی برای فرستنده و گیرنده در نظر گرفته میشود.

بیشتر بخوانید

مهندسی برق گرایش الکترونیک

سوم خرداد۶ نظر
0

علم الکترونیک و رشته مهندسی برق گرایش الکترونیک درباره راه و روشهایی است که جریان و یا ولتاژ الکتریکی را درون مسیرهایی که مدار نامیده میشود کنترل کنیم. این بدان معنی است که با استفاده از ادوات گوناگون مانند مقاومت، خازن، سلف، دیود،ترانزیستور و مدارات منطقی و مدارات مجتمع و ... اقدام به افزایش ،کاهش، مسدود کردن وهدایت در مسیر مینماییم. در بازار این ادوات با اندازه های گوناگون موجود میباشند که بسته به توان کاری و بازه فرکانسی جهت کاربردهای گوناگون استفاده میشوند. در جدول زیر نمونه ای از انواع این ادوات را مشاهده میکنید.

بیشتر بخوانید